حتما بخوانید!

قبل از شروع تایپ

تایپ ده‌انگشتی یا تایپ سریع یا تایپ لمسی (به انگلیسی: Touch typing) مهارت و نوعی تایپ است که در ماشین‌نویسی، تبدیل اسناد به حالت الکترونیکی، نوشتن نسخ، نویسندگی کاربرد ویژه دارد. البته امروزه به دلیل الکترونیکی شدن امور، کاربرد بیشتری دارد. در تایپ ده‌انگشتی تایپ بدون دیدن صفحه‌کلید و معمولاً با به کارگیری تمام انگشت‌ها و قواعد خاص خود صورت می‌پذیرد. تایپ ده‌انگشتی از پیش‌نیازهای دریافت گواهی ماشین‌نویسی است.

مجموعه فارسی تایپ با در نظر گرفتن تمامی قواعد و نکات ضروری یادگیری تایپ سریع قسمت های مختلفی را در نظر گرفته است.ابتدا دروس مختلف که در سه سطح عنوان شده اند و از سطح ابتدایی تا پیشرفته را اموزش میدهد.

فارسی تاپ

همانطور که در تصویر بالا میبینید اگردر سایت عضو باشید نتایج و سوابق شما ثبت شده و در قسمت سطوح میتوانید میانگین این نتایج را ببینید.همچنین درهر بخشگزینه نتایج درس وجود دارد که اگر روی آن کلیک کنید می توانید نتایج بخش های مختلف درس موردنظر را مشاهده کنید

بخش تمرین که در سایت قرار گرفته است برای حفظ آمادگی بعد از گذراندن دروس است.همچنین اگر شما نیازی به دروس در خود نبینید می توانید از ابتدا فقط با تمرین ها کار کنید.اما پیشنهاد ما این است که حتما دروس را کار کنید و همچنین عضو سایت شوید تا عملکرد خود را زیر نظر داشته باشید.قسمت های دیگری نظیر تست سرعت و وبلاگ نیز در سایت وجود دارد که کامل کننده سایت فارسی تایپ هستند.

ما در اینجا سعی کرده ایم که تمام قواعد و نکات ضروری آموزش تایپ ده انگشتی را به شما بیاموزیم. برای اینکه بتوانید در کمترین زمان ممکن یک تایپیست حرفه ای شوید باید طبق روال درس های این سایت پیش بروید و تمرین و ممارست زیادی داشته باشید. دقت نمایید که تمامی موارد ذکر شد در ابتدای هر درس یا بخش را بخوانید و طبق آن عمل نمایید.

چند نکته مهم

سعی کنید دیگر به صفحه کلید نگاه نکنید و دکمه ها را به بسپارید.توجه شود که دقت بسیار مهم تر از سرعت است و با تمرین زیاد سرعت تایپ شما نیز افزایش خواهد یافت. برای به خاطر سپردن کلید ها نیاز به تمرین زیاد و دراز مدت دارید.سعی کنید تمرین های شما پیوسته باشد. این مجموعه امیدوار است که شما بتوانید به نتیجه دلخواه برسید.